Sct. Ibs Skole
Kildegade 18
8700 Horsens
Telefon: 75 66 67 00

LÆRERE

 

 

Anette Enghave (AE)

Børnehaveklasse

   

                


Anette Henningsen (AHE)

Dansk, engelsk, idræt

    

 


    

 

  

 

 

Anna Hoyos (AH)

Håndarbejde, historie,

billedkunst, blokfløjte,

Katolsk kristendom,

Katolsk kontaktperson

 

Anna Katrine Sand (AKS)

Dansk, historie, tysk,

kristendom, håndarbejde,

billedkunst, samfundsfag

 

Anja Sønnichsen (AS)

Dansk, håndarbejde,

læsekursus

  


Anne Dahl (ASD)

Engelsk, fransk, historie,

kristendom, dansk

 

 

Anne Hjortshøj (AVH)

Musik, minirock, guitar,

ukulele, ressourcecenter


 

 

Birgitte Borregård (BI)

Matematik, svømning,

idræt, billedkunst


Camilla Jensen (CKJ)

Engelsk, matematik,

biologi, geografi

 

Claus Skyum (CS)

Fysik/kemi, biologi,

geografi, natur/teknik,

matematik


Dennis Hansen (DH)

Dansk, idræt, historie,

kristendom

 

Dorthe Mogensen (DM)

AKT, ressourcecentret

   



 

 

Dorte Sørensen (DS)

Børnehaveklasse

 

 

 

  


Grethe Gunnersen (GG)

Engelsk, tysk

  

 

Hanne Torbensen (HIT)

Dansk, AKT

 


Helle Knudsen (HK)

Dansk, kristendom

 

 


 

Heidi Kærsgaard (HKÆ)

Billedkunst

  

  

  


 

 

 

 

 

Henrik Nagstrup (HN)

Matematik, fysik/kemi,

musik, geografi, klaver


Iben Kjær (IK)

Engelsk, tysk

 

  

 

Jacob Houmøller (JH)

Musik, natur/teknologi,

idræt, trommer, matematik

    


Jeanette Kjær (JNK)

Fysik/kemi, matematik,

biologi, geografi,

natur/teknologi

 

Jana Kruse (JK)

Dansk, biologi, idræt

   

  


Janni M. Hansen (JM)

Dansk, billedkunst, idræt,

håndarbejde, engelsk

 

Jacob Steffensen (JS)

Matematik, musik, guitar,

madkundskab

  



Julie Lonnebjerg (JL)

Fysik/kemi, matematik,

biologi, kristendom,

natur/teknologi 

 

Katrine Bræmer (KMB)

Børnehaveklasse

   

  


Karen Bonefeld (KB)

Dansk, biologi

 

 

Kasper Mortensen (KM)

Matematik, fysik/kemi,

biologi



 

 

Lise Latif (LLA)

Børnehaveklasse

   


Lotte Olesen (LO)

Dansk, engelsk

   

 

Lene Rasmussen (LR)

Historie, samfundsfag,

kristendom, geografi


Lotte Schütz (LS)

Dansk, matematik,

historie

 

 

  


Morten Brønfeld (MB)

Dansk, historie, idræt,

samfundsfag, kristendom

  

 

Mette Kjellerup (MKH)

Dansk, billedkunst,

historie, samfundsfag,

kristendom


Mie Langberg (AML)

Børnehaveklasse

 

 

   

Marianne Rasmussen (MR)

Dansk, kristendom,

læsekursus, matematik

 


Per Ipsen (PI)

Musikteater


 

Peter Josiasen (PJ)

Ressourcecentret,

biblioteksassistent

  


 


Robin Bjørnskov (RB)

Dansk, samfundsfag,

historie, idræt, kristendom,

rytmisk samspil

 



Sacha Hoyos Jazmin (SHJ)

Børnehaveklasse

  

 

Steen Häggqvist (SH)

Dansk, matematik,

svømning, idræt


Susanne Jensen (SJ)

Matematik, billedkunst

 

Stinne Hannibal (SVH)

Ressourcecentret, violin,

minirock, musik, historie


Samia Wagener (SW)

Engelsk, tysk, klaver,

dansk

 

Trine Lüders (TL)

Idræt, musik, dansk,

svømning

 




 

Ulla Ginnerup (UG)

Dansk, idræt, svømning,

læsekursus

   

Vivian Witt (VHW)

Dansk, engelsk